İKSV-KIRIKA & AYYUKA-TİMUÇİN ESEN-YILMAZ PARLAR HABERİ

2011-02-21 12:51:00

SALON’DA BU HAFTA

 

Salon bu hafta da, tiyatro gösterilerinden konserlere, renkli bir programa ev sahipliği yapacak. Türkiye alternatif müzik sahnesinin ünlü isimleri bu hafta Salon sahnesinde buluşacak. İlk albümü merakla beklenen oyuncu/müzisyen Timuçin Esen, albümü Mayhoş’un raflarda yer alacağı 25 Şubat Cuma gecesi, tanıtım konserini Salon izleyicileri için verecek. 26 Şubat Cumartesi gecesi ise İstanbul’un alternatif sesi Ayyuka ile İzmir’in hareketli ekibi Kırıka Salon sahnesini paylaşacaklar.

 

Salon programında yer alan tiyatro gösterileri ve performanslar, bu hafta da tiyatro takipçilerini Şişhane’ye çekecek. Sanatçı Genco Gülan'ın izleyenleri şaşırtan son projesi İkiz, 22 Şubat Salı akşamı bir kez daha Salon seyircisiyle buluşurken, Volt Tiyatrosu’nun kalabalık oyuncu kadrosuyla dikkat çeken taptaze oyunu Tilt ise 27 Şubat Pazar akşamı Salon’da sahnelenecek.

 

23 Şubat Çarşamba ve 24 Şubat Perşembe akşamları Salon’da gerçekleştirileceği duyurulan Chen Zimbalista konserleri, teknik bir aksaklık nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Zimbalista konserinin 23 ve 24 Şubat tarihli biletleri, açıklanacak yeni tarihte gerçekleştirilecek konser için de geçerli olacak. Yeni konser tarihi önümüzdeki günlerde açıklanacak. Tarih değişikliği nedeniyle biletlerini iade etmek isteyen izleyiciler, biletleriyle birlikte satın alımı gerçekleştirdikleri gişeye (İKSV ana gişeden alanlar İKSV binasına, Biletix’ten alanlar herhangi bir Biletix satış noktasına) başvurabilir.

 

 

Genco Gülan’ın çarpıcı projesi İkiz, izleyenleri şaşırtmaya devam ediyor

22Şubat Salı, saat 18.00-22.00 arası 8’er dakika

 

Salon, 22 Şubat Salı günü Genco Gülan’ın seyir, seyirci, seyirlik kavramlarını sorgulayan ve seyirciyle birlikte oynanan son projesi İkiz’e ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Saat 18.00’den itibaren 22.00’ye kadar 8’er dakikalık periyotlarla teker teker gözleri bağlanarak Salon’a alınacak seyirciler, bir çift ikiz kardeş tarafından ellerinden tutularak mekanda bir yolculuğa çıkarılacak. Şubat ayı başında Salon’da prömiyerini yapan, sanatçı Genco Gülan'ın performans projesinde aynı yumurta ikizi olan Yeliz ve Deniz Çelebi ile İrem ve Gizem Halis yer alıyor. Salon takipçilerine benzeri olmayan bir deneyim vaat edecek İkiz adlı performansın biletleri 20 TL üzerinden temin edilebilir.

 

 

TİMUÇİN ESEN, ilk albümünün ilk konseriyle Salon’da!

25 Şubat Cuma, saat 22.30

 

Şubat ayında Salon, Türkiye’den de çok özel bir ismi ağırlayacak. Ünlü oyuncu Timuçin Esen, vokalistliğini üstlendiği Karsamba grubuyla müziğe olan yeteneğini kanıtlamasının ardından başladığı albüm çalışmasını tamamlıyor. İlk albümü Mayhoş, merakla beklenen oyuncu/müzisyen Timuçin Esen, albümünün raflarda yer alacağı 25 Şubat Cuma gecesi saat 22.30’da, tanıtım konserini ilk defa Salon izleyicileri için verecek. Timuçin Esen’in taze albümünün, hayranlarının kaçırmaması gereken bu ilk konserinin biletleri 40 TL ve 25 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir.

 

 

KIRIKA & AYYUKA

26 Şubat Cumartesi, saat 22.00

 

Türkiye alternatif müzik sahnesinin heyecan verici topluluklarından Ayyuka ve Kırıka, aynı gecede arka arkaya Salon’da!  26 Şubat Cumartesi saat 22.00’de başlayacak gecede sahneye önce çıkacak Ayyuka İstanbul’un, ardından sahne alacak Kırıka ise İzmir’in alternatif seslerini Salon’a taşıyacak. Bu hareketli gecenin biletleri 25 TL ve 15 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir.

 

 

Volt Tiyatrosu’ndan taptaze bir oyun:

Kalabalık oyuncu kadrosuyla Tilt, Salon sahnesinde!

27 Şubat Pazar, saat 19.30

 

 

Volt Tiyatrosu’nun taptaze oyunu Tilt, 27 Şubat Pazar akşamı Salon’da! Ebru N. Celkan’ın yazıp Aslıhan Erguvan’un yönetmenliğini üstlendiği Tilt, şehir hayatının kaotik hızını ve ölümle yaşam arasında sıkışmışlığı konu alan beş ayrı hikâyeden oluşuyor. Toplumsal yaşamda yalnızlaşan bireylerin sistem karşısında yaşadıkları güvensizliğe, çaresizliğe ve amaçsızlığa odaklanan Tilt’te, Şerif Sezer, Murat Mahmutyazıcıoğlu, Murat Garibağaoğlu, Mine Tugay, Cem Bayurgil, İpek Türktan, Levent Can, Ushan Çakır ve Sezgi Mengi sahne alıyor. Gösterinin biletleri 25 TL ve 15 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir.

 

 

Salon Biletleri

 

Biletler, Biletix satış kanalları ve Salon gişesinden temin edilebilir. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerlidir. Lale Kart sahipleri bilet alımlarında %25’e varan özel indirimlerden yararlanabilirler. Salon programı hakkında ayrıntılı bilgi için www.saloniksv.com adresi ziyaret edilebilir.

 

Salon

İKSV

Nejat Eczacıbaşı Binası

Sadi Konuralp Caddesi No: 5 Şişhane

Salon gişesi pazar günleri hariç her gün 12.00–20.00 saatleri arasında

ve etkinlik günlerinde etkinlik başlayana kadar açıktır.

 

yilmazparlar@yahoo.com

0
0
0
Yorum Yaz